Sanatkarlarımızın Dikkatine!

Değerli Sanatkarlarımız;

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi tarafından yapılan düzenlemeler gereği özel gönderi modülümüzde 23.09.2019 tarihinden itibaren aşağıdaki değişiklik yapılacaktır.

Satıcı Ödemeli ve Kapıda Ödemeli gönderilerde gönderi ücreti (taşıma bedeli) gönderiyi yapan sanatkarlarımız tarafından nakit ödenmekte idi, 23.09.2019 Pazartesi gününden itibaren “Cüzdan” özelliğimiz devreye girecek ve gönderi ücretleri cüzdanlarınıza yüklemiş olduğunuz bakiyeden düşülerek tahsil edilecektir.

Gönderilerinizde herhangi bir aksama yaşamamanız adına 19.09.2019 Perşembe Günü itibariyle “Cüzdan” özelliğimiz yayına alınarak hesabınıza bakiye yüklenebilir hale getirilecektir. 20.09.2019 Cuma Günü saat 18:00 'dan sonrasında hesabında bakiye yüklü olmayan sanatkarlarımız özel gönderi oluşturamayacaktır.

Cüzdanınıza bakiye yükleme işlemleri Kredi Kartı, Banka Kartı, Debit Kart, Banka Hesap Kartı, İninal, Paycell vb. İnternet alışverişine açık tüm kartlar ile yapılabilecek, ayrıca Havale/EFT ile de bakiye yüklenebilecektir.

Sistem cüzdan bakiyeniz minumum gönderi bedeline bölündüğünde çıkan sonuç kadar gönderi oluşturmanıza izin vermektedir.

örn; Cüzdan Bakiyeniz: 69 ₺ ise minumum gönderi bedeli 6,90 ₺ olduğunu varsayarak 69 / 6,9= 10 adet özel gönderi oluşturabilirsiniz.

Cüzdan bakiyeniz desi/kg farkı nedeniyle eksi (-) bakiyeye düştüğünde sistem özel gönderi kodu oluşturmanıza izin vermeyecek bakiye yüklemeniz gerekecektir. 20.09.2019 Cuma Günü Saat 20:00'dan sonra PTT Kargo ya teslim etmediğiniz gönderi kodları bir kereye mahsus sistem tarafından otomatik olarak silinecektir.

Son olarak belirtmek isteriz ki ETGB (Elektronik Ticaret Gümrük Beyannamesi)kapsamında 300 kg veya 15000 Euro' değere kadar gümrük prosedürlerine gerek olmadan tüm dünyadan ödeme alıp, gönderi yapabileceğiniz E-İhracat hizmetimiz de çok yakında faaliyete geçecektir. Konuyla ilgili detaylı bilgilendirme en kısa sürede yapılacaktır.

Bilgilerinize sunar iyi çalışmalar dileriz.
Saygılarımızla, Sanatkardan.com Ekibi

Müşteri Hizmetleri: 0850 304 0 555
Mail Adresimiz: destek@sanatkardan.com