Cüzdan Bilgi Sayfası


Avantajları Nelerdir?

Gönderim maliyetlerinizi tek ekrandan takip etmenizi ve her kargo için ayrıca uğraşmak yerine topluca ödeme yapmanızı sağlar, ne ödeyeceğinizi bilirsiniz. Ayrıca gönderim bedellerini kredi kartınız ile ödeme imkanını sunar.


Sanatkardan.com Cüzdan Nedir?

Ücretli hizmet paketlerinizin ödemesini yapabileceğiniz, Gönderici Ödemeli ve Kapıda Ödemeli kargolarınızın gönderim bedellerini rahatça ödeyebileceğiniz cari hesabınızdır, E-Ticaret hayatınızdaki giderleri tek ekrandan takip etmenize olanak sağlar.


Nasıl Kullanılır?

Şu an için Özel Gönderim Modülü ile kargo gönderimi ve Hizmet Paketi satın alımlarında cüzdan kullanımı zorunlu ve gereklidir, kullanabilmek için cüzdanınıza bakiye yüklemeniz yeterlidir.


Nasıl Bakiye Yükleyebilirim?

Sitenin en üstündeki kısımdan Cüzdan bakiyenizin üzerine tıklayın daha sonra açılan sayfadan “Para Yükle” butonuna tıklayın veya Hesabım > Cüzdan > Cüzdan Para Yükleme yolunu izleyin, açılan sayfadan Havale/EFT ve Kredi Kart ödeme yöntemlerinden birini seçebilirsiniz.

Bu işlemi yapmadan havale ile para gönderdiğiniz taktirde cüzdanınıza herhangi bir yükleme yapılamaz!


SIKÇA SORULAN SORULAR


Gönderi oluşturamıyorum?

Cüzdanınızdaki bulunan her 8,65₺ için 1 gönderim oluşturma hakkınız mevcuttur, PTT gönderim bedelini bizden tahsil ettiği için siz kod oluştururken cüzdanınızda en azından 1desi tutarında bakiye olmadan kod oluşturmanıza izin veremiyoruz.


Kargomu şubeye teslim ettim, kabul kağıdında veya gönderi etiketinde yazan fiyat ile Sanatkardan Cüzdanımdan düşen miktar arasında fark var neden?

PTT şubesinde gördüğünüz perakende fiyat arasında kuruş bazında değişiklikler olabilir, bu farka vergiler, ek hizmet bedelleri, iade ve kayıp kargoların bedelleri vb. şeyler dahildir, sistemden aylık olarak çıkılan kargo adedi 50.000 civarı olduğundan tüm üyelerimize ortak yansıtılan bu tutarlar hiçbir zaman ~13krş. barajını geçmeyecektir. Bu fark Alıcı Ödemeli gönderimlerde müşterinize yansıtılmaz.


Cüzdanımda bakiye görünmesine rağmen gönderi oluşturamıyorum?

Cüzdanınızda bulunan her 8,65₺ için 1 adet gönderi oluşturma hakkınız mevcuttur, örneğin cüzdanınızda 86,5₺ bakiye varken 10 adet gönderi oluşturabilirsiniz, oluşturduğunuz her gönderinizde hakkınız düşse de bakiyeniz siz kargolarınızı teslim edene kadar düşmeyecektir.


Kargolarımı şubeye teslim ettim fakat cüzdanım halen güncellenmedi.

Sistem cüzdanınızı güvende tutmak için internet ortamına kapalı güvenlik derecesi para akışı için optimize edilmiş özel sunucular kullanmaktadır, akış kontrollü olarak gerçekleştirildiği için cüzdanınızın tamamen güncellenmesi 1 - 5 saat arası sürebilir.


Cüzdan bakiyem neden eksiye düştü?

Oluşturduğunuz her kargo için cüzdanınızdan 1 desi kargo bedeli olan 8,65 ve 1 adet gönderim hakkınızı blokeliyoruz, verdiğiniz kargolar 1 desi üzerindeyse ve cüzdanınızdaki bakiye hepsinin bedelini karşılamıyorsa eksiye düşecektir, bayram ve resmi tatiller hariç 7 iş günü içersinde eksiye düşen bakiyenizi kapatmanız önemle rica olunur.