Sanatkarlar
Nasıl Mağaza Açılır?

BuradanSanatkar Kayıt işlemini gerçekleştirebilir, bilgi ve belgeleriniz uygun ise birkaç dakikalık inceleme sonucunda üyeliğiniz onaylanacaktır. Akabinde ürünlerinizi sisteme ekleyerek satışa başlayabilirsiniz.

Mağaza Açmak Ücretli mi?

Sanatkârlarımıza sağlamış olduğumuz, sınırsız ürün ekleyerek tüm kartlara 12 aya varan taksitle satış yapabileceğiniz ve gönderilerinizi anlaşmalı fiyatlar ile burada yer alan taşıyıcı firmalar ile gönderim ve takibini sağlayabileceğiniz, Standart sanal mağaza hizmeti tamamen ücretsizdir. Standart hizmetimiz dışında farklı ihtiyaçlara, karlı çözümler sunan ücretli hizmet paketlerimiz de mevcuttur. Ücretli hizmet paketlerimiz hakkında detaylı bilgi almak içintıklayınız

Ürünümü Nasıl Satarım?

Sanal mağazanızı oluşturduktan sonra belirlemiş olduğunuz kullanıcı adı ve parolanız ile sanatkar panelinize giriş yaparak Ürün Ekle bölümünü kullanarak ürünlerinizi kolaylıkla ekleyebilirsiniz. Eklemiş olduğunuz ürünler, ilgili birim tarafından incelenecek ve herhangi bir engel görülmezse olabildiğince hızlı şekilde yayına alınarak satışa sunulacaktır.

Satılan Ürünümün Bedelini Nasıl ve Ne Zaman Alırım?

Tam Güvenli Alışveriş Sistemi, İşleyişine uygun olarak göndermiş olduğunuz ürünün, müşteri tarafından teslim alınıp onaylanmasını takiben, sipariş hak ediş bedeliniz 30 gün sonunda komisyon kesintisi yapılmadan Cüzdan Hesabınıza Aktarılacaktır. Dilerseniz Hakediş bedelinizi %5 banka komisyonu kesintisi ile tek tuşla anlık olarak cüzdan hesabınıza aktarabilirsiniz. Cüzdan hesabınızdan dilediğiniz zaman para çekim talebi oluşturabilir veya cüzdan bakiyenizi sanatkardan.com üzerinde yer alan ürün veya hizmetleri satın almak içinde kullanabilirsiniz. Cüzdandan para çekim taleplelerinizi Hesabım-Cüzdan sayfasından gerçekleştirebilirsiniz. Saat 15:00'a kadar oluşturduğunuz talepler aynı iş günü içerisinde, Saat:15:00'dan sonra oluşturduğunuz talepler takip eden iş günü içerisinde sisteme kayıt ettiğiniz banka hesabınıza aktarılır.

Kargo Bedelini Kim Öder?

Ürünlerinizi sisteme eklerken firmamızın anlaşma sağladığı size uygun olan taşıyıcı firmayı seçerek (PTT, MNG, Yurtiçi, UPS) kargo ücretini satıcı veya alıcı kimin ödeyeceğini dilediğiniz gibi organize edebilirsiniz. Fakat E-Ticaret ekosisteminde, müşterilerin (alıcıların) alım tercihleri ile ilgili yapılan araştırmalar incelendiğinde KARGO BEDAVA şeklinde satışa sunulan ürünlerin müşteriler tarafından çok daha fazla tercih edildiği belirtmek isteriz.

İnternet üzerinden satış (E-Ticaret ) yapabilmek için vergi mükellefi olmak zorunda mıyım?

Ülkemiz vergi yasaları ve güncel mevzuat gereği düzenli olarak ticari faaliyet yürütüyorsanız ya vergi mükellefi olmalı ya da vergiden muaf Esnaf olmalısınız. ('Esnaf vergi muafiyeti' hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.) Sanatkardan E ticaret olarak sanatkarlarımıza Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin Yasalarına uygun olarak dört farklı sanal mağaza tipi sunuyoruz Sanatkar Kayıt Bölümünde üyelik tipleri hakkında detaylı açıklama bulabilirsiniz. İster vergi mükellefi olun ister olmayın ister düzenli satış yapın ister tek sefere mahsus (Arizi kazanç) satış yapın, size sunduğumuz üyelik modelleri ile sanatkar mağazanızı açıp satış yapmanız mümkündür.

Kişisel bilgilerim nasıl korunmakta ve işlenmektedir?

Sanatkardan Olarak tüm kullanıcılarımızın kişisel veri güvenliği ve özel hayatının mahrumiyeti bizler içinde çok hassas ve önemli bir konudur. Bu bağlamda Sistemimizde kayıtlı siz değerli kullanıcılarımızın kişisel verileri, 6698 Sayılı Kişisel verilerin Korunması Kanunu yönergelerine uygun olarak Açıklama ve Rıza Metni kapsamında Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Politika’mız , Gizlilik ve Çerez Politika’mız kapsamında işlem sağlanmaktadır.İlgili Politikalara buradan ulaşabilirsiniz.

Müşteriler
Nasıl Üye Olabilirim?

Bu sayfadangerekli bilgileri doldurarak üyeliğinizi tamamlayabilirsiniz.

Kişisel bilgilerim nasıl korunmakta ve işlenmektedir?

Sanatkardan Olarak tüm kullanıcılarımızın kişisel veri güvenliği ve özel hayatının mahrumiyeti bizler içinde çok hassas ve önemli bir konudur. Bu bağlamda Sistemimizde kayıtlı siz değerli kullanıcılarımızın kişisel verileri, 6698 Sayılı Kişisel verilerin Korunması Kanunu yönergelerine uygun olarak Açıklama ve Rıza Metni kapsamında Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Politika’mız , Gizlilik ve Çerez Politika’mız kapsamında işlem sağlanmaktadır.İlgili Politikalara buradan ulaşabilirsiniz.

Üye Olmadan Alışveriş Yapabilir miyim?

Kayıtlı kullanıcı olmadan da misafir kullanıcı olarak alışveriş yapmanız Mümkün değildir. Bu durum siz değerli kullanıcılarımıza daha kaliteli hizmet verebilmek ve eğer ticari elektronik ileti izniniz var ise Sanatkardan.com’ un puan, kampanya ve benzeri avantajlarından haberdar olup ve faydalanabilmeniz için bu şekilde kurgulanmıştır.

Beğendiğim Ürünü Nasıl Satın Alabilirim?

Almak istediğiniz ürünü sepetinize ekledikten sonra, sağ üstteki alışveriş sepeti ikonuna tıklayarak ödeme işlemine geçebilir ve sonrasında siparişinizi tamamlayabilirsiniz.

İade Prosedürünüz Nedir?

Tam Güvenli alışveriş sistemi ile sipariş verdiğiniz ürün elinize ulaştığında 24 saat içerisinde ürünü kontrol edip, onay vermeniz gerekmektedir, ürünü onaylamadığınızı belirttiğiniz taktirde iade prosedürü başlar, ürünü satıcıya geri yollarsınız, satıcı eksiksiz bir şekilde iade aldığını teyit ettiğinde iadeniz 2-3 iş günü içinde gerçekleştirilir, onay verdiğiniz bir ürünü iade etmek istediğinizde bizimle iletişime geçin. Fakat Siparişe konu ürün/ürünler size özel olarak üretilmiş ise iade talebiniz öncelikle sanatkarın (satıcının) onayını sunulur, bu aşamada sanatkar ile anlaşma sağlayamamanız durumunda tarafımızla iletişime geçebilirsiniz.

Alıcı olası iade durumlarında satışlarım web adresinden ilgili ürüne iade talebini oluşturabilir, sistem tarafından anlık olarak oluşturup tarafına bildirilen kargo referans kodu ile iade işlemine konu ürünü satıcıya (sanatkara) göndermelidir. İadeye konu ürün/ürünler satıcıya (sanatkara) ulaştıktan sonrasında, satıcının 24 saat içerisinde onayını takiben ürün/ürünlerin bedeli işlem sağladığı karta 24 saat içerisinde iade işlemi gerçekleştirilir. İade yapıldıktan sonraki aşamada bankaların prosedürüne uygun olarak (3-5 iş günü) karta yansıma görülecektir.

Aldığım Ürünün Kargo Takibini Nasıl Yapabilirim?

Ödemesini gerçekleştirdiğiniz siparişinizin takibini sağ üst köşede bulunan kullanıcı adınıza tıkladığınızda açılan "Hesabım" bölümünden "Siparişlerim" yolunu izlediğinizde çıkan ekrandan takip edebilirsiniz.

Teslimat
Satın Aldığım Ürün Ne Zaman Kargoya Verilir?

Satın almış olduğunuz ürünlerin kargo teslim süresi, ilgili ürün sahibi sanatkarın (satıcının) ürün detayında belirtildiği sürede kargo firmasına teslim edilir. Sanatkarın ( satıcının) taahhüt ettiği süre içerisinde siparişinizi kargoya teslim etmemesi durumunda, sistem tarafınıza siparişi iptal edebilme hakkını otomatik olarak sağlayacaktır. Bu durumda dilerseniz sistem üzerinden sanatkar (satıcı) ile anlık olarak mesaj yoluyla iletişime geçerek bekleyebilir veya siparişinizi iptal edebilirisiniz. Sipariş İptal etmeniz durumunda maksimum 24 saat içerisinde sipariş bedeli tarafınıza iade edilir. İade bedelinin hesap ekstrenize yansıması çalışmış olduğunuz bankanın işlem koşullarına göre değişiklik gösterebilir. Bu süreç hakkında detaylı bilgiyi bankanızdan alabilirsiniz.

Kargoya Verilen Ürünün Elime Ulaşma Süresi Kaç Gün?

Siparişiniz 0-600 km arası kadar mesefaye 1 günde teslim edilir , 600 km'den daha uzak mesafelere teslimat süresi en geç 2 gündür.

Kargo Bedelini Kim Öder?

Sanatkarda.com üzerinde satışa sunulan tüm ürünler ÜCRETSİZ KARGO opsiyonu ile tarafınıza iletilir. Teslim aşamasında gönderim bedeli ödemezsiniz.

Hasarlı Teslim Edilen Ürünleri Ne Yapmalıyım?

Ürünü teslim alırken kontrol ediniz, hasarlı çıkması durumunda kargo görevlisine tutanak tutturarak ilgili ürünün geri gönderimini gerçekleştirip bizimle iletişime geçiniz.Bize ulaşabileceğiniz iletişim kanallarımız için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz

Ödeme
Hangi Kartları Kullanarak Alışveriş Yapabilirim?

Banka(Debit-ATM) kartı, Kredi Kartı ve Sanal Kredi Kartı ile Tam Güvenli olarak ödeme yapabilirsiniz.

Havale ile Ödeme Yapabilir miyim?

Ödeme ekranında "Havale" seçeneğini seçerek ödemenizi banka havalesi/EFT aracılığı ile yapabilirsiniz, ödemeniz kontrol edildikten sonra onaylanır.

Taksitli Alışveriş Yapmam Mümkün mü?

Evet, anlaşmalı olduğumuz 6 bankanın kartlarıyla 12 ay' a kadar taksitlendirme işlemi yapabilirsiniz.

Güvenli Alışveriş
Tam Güvenli Alışveriş Sistemi Nedir?

TGAS, müşteriyi de sanatkarı da koruyan bir alışveriş sistemidir

Nasıl Çalışır?

Müşteri ürünü alır > Sanatkar belirttiği süre içinde ürünü kargoya teslim eder > Müşteri ürünü teslim alır > Herhangi bir problem yoksa müşteri panelinden ürünü onaylar

Ürünü Onaylamazsam Ne Olur?

TGAS' a göre 24 saat içinde ürüne onay vermeniz gerekmektedir, herhangi bir aksiyonda bulanmamanız durumunda 24 saatlik süre sonunda ilgili siparişiniz sistem tarafından otomatik olarak onaylanır. Onay sonrasında Sanatkara (satıcıya) ilgili siparişe istinaden hak ediş bedeli aktarılır

Henüz Onaylamadığım Bir Ürünü İade Etmek İstediğimde Ne Yapmalıyım?

Müşteri paneliniz üzerinden iade işlemi başlatın, ürünü karşı ödemeli olarak satıcının adresine kargolayın, satıcı ürünü aldığını onayladığında iade süreciniz başlayacak ve müşteri temsilcilerimiz konuyu ilgi ile takip ederek size ulaşacaklardır